10 космічних пейзажів, які насправді можна зустріти на Землі

Наша планета воістину унікальна. Саме тут за унікальним збігом усіх неймовірних обставин мільярди років тому зародилося життя, яке в кінцевому результаті і подарувало Землі її неймовірні і зовсім не схожі на інші планети пейзажі – з водоймами, рослинами та різноманітною фауною.
Але є на нашій планеті і такі куточки, які все ж нагадують – ми так само частина неосяжного космосу і наш світ не обмежується лише звичними деревами, річками та горами.
Ось 10 неймовірних космічних пейзажів, поглянувши на які, можна подумати, що це фото з Марсу чи Місяця. Але насправді все це – наша рідна планета Земля.
1. Дедвлей, Намібія
Ні, те, що ви бачите на фото- не фотошоп і не сюрреалістична картина якогось художника. Це справжні пейзажі так званої Мертвої долини – Дедвлей в Намібії. Назва “Deadvlei” в перекладі означає “мертве болото” (від англійського слова “dead” і мови африкаанс “vlei”, тобто озеро або болото в долині між дюнами).
Колись тут протікала ріка, але через зміну клімату тисячі років тому, дюна заступила доступ води, тож тисячолітні дерева висохли і залишились стояти на фоні яскраво-синього неба, помаранчевих піщаних дюн та глиняного плато.
2. Геопарк Чжан’є Данься, Китай
Цей геологічний парк по праву називають одним з найкрасивіших ландшафтних утворень в Китаї. Чжан’е Данься відомий своїми незвичайними кольорами скель, які є гладкими, гострими і досягають висоти кількох сотень метрів.
Такий незвичний колір та форма скель утворились через відклади пісковика і інших корисних копалин, які сформувалися тут протягом 24 мільйонів років. А вітер, дощ і час спільно постаралися і утворили такі дивовижні пейзажі.
3. Пустеля Ваді-Рам, Йорданія
Пустелю Ваді-Рам в Йорданії часто називають “марсіанською” – через пейзажі, які справді нагадують нам Червону планету. Хоча, на відміну від Марса, тут таки існує життя – як мінімум, ящірки та змії, а ще безліч цікавих туристів.
Крім того, пустеля стала улюбленим місцем для зйомок “космічних” фільмів – тут знімали такі шедеври кіно як “Марсіанин”, “Червона планета”, “Останні дні на Марсі”, “Трансформери” та інші.
4. Салар-де-Уюні, Болівія
Це найбільший у світі солончак площею 10 582 км², а якщо бути точнішим, то Салар-де-Уюні – це дно висохлого озера. Поверхня солончаку має ідеально плоску поверхню, і коли час від часу в озеро потрапляє невелика кількість води, воно затоплюється дуже солоним шаром води і служить природним дзеркалом, утворюючи неймовірні пейзажі.
5. Вулкан Даллол, Ефіопія
Вулкан Даллол розташований в одному з найнепривітніших місця на планеті – пустелі Данакіль в Ефіопії. Вважається, що вулкан утворився в результаті виверження базальтової магми під тіло вулкана, тому він має таку химерну форму. Останнє виверження відбувалося тут в 1926 році. Часто пейзажі довкола Доллолу порівнюють з поверхністю Іо – супутника планети Юпітер.
Читайте також: 12 ВРАЖАЮЧИХ ФАКТІВ ПРО ВУЛКАН КІЛАУЕА
6. Місячна долина, Чилі
Вал’є-де-ла-Луна, або ж Місячна долина у Чилі є частиною пустелі Атаками – однієї з найпосушливіших у світі. Тутешні пейзажі складаються в основному з піску та каміння, тож не дивно, що через свою схожість із поверхнею Місяця, долина отримала таку назву.
В долині можна спостерігати дивовижний захід сонця, який захоплює своєю гамою барв. Саме тут було відзнято багато науково-фантастичних фільмів.
7. Сухі долини, Антарктида
Сухі долини в Антарктиді, на захід від затоки Мак-Мердо – це найсухіше місце на Землі. Лише уявіть: деякі райони Сухих Долин не бачили дощу вже 2 млн років! Причиною такої сухості є тутешні вітри, що дмуть зі швидкістю до 320 км/год (це максимальна швидкість вітрів на Землі). Ці вітри випаровують всю вологу, завдяки чому долини вільні від льоду і снігу вже близько 8 млн. років.
Сухі долини настільки схожі до природних умов Марса, що космічне агентство США НАСА проводило там випробування космічних апаратів.
8. Хвилясті скелі, Аризона, США
В США, на межі штатів Аризона та Юта розташоване вражаюче геологічне утворення, яке недаремно називають “Хвиля”. Перебуваючи тут, здається, ніби морські хвилі застигли і перетворилися в камінь – справжнє інопланетне видовище! Сильні потоки води в сезони дощів за тисячі років майстерно відшліфували м’який піщаник цього каньйону, тож у результаті вийшло таке от кам’яне море.
Читайте також: 5 НАДСЕКРЕТНИХ МІСЦЬ У СВІТІ, КУДИ НЕ ПОТРАПИТЬ ЖОДЕН ТУРИСТ
9. Ришат, або Око Сахари
Ришат, більш відомий як “Око Сахари” – це цікаве геологічне утворення діаметром 38 км, що розкинулося посеред найжаркішої в світі пустелі. Як саме виникло таке утворення вчені точно не знають. Раніше вважалося, що Ришат з’явилася в результаті падіння метеорита, але останні дослідження доводять, що це не так.
Романтична теорія походження “Ока Сахари” стверджує, що Ришат – не що інше, як залишки цивілізації атлантів, про яку згадував у своїх творах давньогрецький філософ Платон, хоча геологи стверджують, що “Око Сахари” виникло приблизно 500–600 млн років тому, тобто задовго до виникнення людини.
10. Озеро Натрон, Танзанія
Це унікальне солоно-лужне озеро розташоване в Африці, на півночі Танзанії. Озеро вкрите шаром солі, який залежно від обставин може мати рожевий і червоний кольори, що є наслідком життєдіяльності мікроорганізмів у воді – галофільних ціанобактерій.
Концентрація солі і луги в озері Натрон настільки сильна, що тварини і птахи, які випадково потрапляють у воду, одразу гинуть і муміфікуються… За винятком фламінго. Небезпечне озеро Натрон є місцем проживання мільйонної колонії цих птахів.
Читайте також: ТОП-10 НАЙБІЛЬШИХ ОБ’ЄКТІВ У КОСМОСІ