Цікава та корисна інформація

Як обирають президента в інших країнах: топ-5 найцікавіших виборчих систем

Вибори президента в Єгипті

Впродовж декількох місяців, а особливо протягом останніх днів, країна повністю поглинулась у вибори Президента. Питання про те, хто проходить, а хто не проходить у другий тур, за кого віддати свій голос і хто вартий того аби стати наступним Президентом України хвилює кожного. Стрічки новин в соцмережах буквально завалено постами “за” і “проти”, статтями та результатами вчорашнього голосування.

Deztop хоче внести дещицю розрядки в цю напружену атмосферу і подивитися, як голосують в інших країнах світу. Виявляється, не всюди президента обирають так, як у нас. Ми підібрали топ-5 найцікавіших виборчих систем світу: ви будете здивовані.

Вибори президента в Швейцарії

Вибори президента в Швейцарії

Президент Швейцарії – особа ще менш відома світовому загалу, ніж президент Німеччини. Та все ж він існує 🙂 хоч і не виконує ролі глави держави.

На відміну від більшості країн, де президент обирається на 4 або 5 років, президент Швейцарії обирається всього лиш на рік. За його кандидатуру голосує не населення Швейцарії, а Федеральна рада, яка, власне, і є цією “главою держави”.

Президент Швейцарії – перший серед рівних, його голос вважається вирішальним під час голосування, однак він не має права керувати іншими членами Ради.

Вибори президента в США

Вибори президента в США

Однією з найзаплутаніших вважається виборча система США. В Сполучених Штатах президента не обирають безпосередньо американські громадяни, а так звана колегія виборців, яка складається з 538 представників від 50 штатів і столиці Вашингтона.

Але починається все з первинних виборів, на яких голосують усі громадяни. Під час цього етапу виборів американці голосують за “кандидата в кандидати”. Після цього на партійних з’їздах республіканці і демократи офіційно вибирають свого єдиного кандидата в президенти від партії.

В результаті в Америці за президентське крісло борються два кандидати – від республіканців та від демократів.

На другому етапі виборів – на федеральних виборах – громадяни Штатів голосують знову ж таки не за кандидата, а за виборця, який обіцяє проголосувати за конкретного кандидата. Тобто своїм голосуванням громадяни США формують колегію виборців, яка і обере наступного президента на 41-й день після загального голосування. Оскільки воля виборців до того моменту вже відома, то Колегії виборців залишається лише формально віддати свої голоси “своїм” кандидатам.

Ну, як то кажуть, все ясно і просто 🙂

Вибори президента в Єгипті

Вибори президента в Єгипті

Президента в Єгипті, як і в Україні, обирають шляхом прямого голосування – кожен громадянин віддає свій голос за одного з кандидатів. Однак кандидатуру президента повинні схвалити мінімум 250 депутатів обох палат парламенту, а також Народні Ради мінімум 14 губернаторств країни.

Досить цікавими є вимоги до кандидата в президенти Єгипту. По-перше, його кандидатуру має висувати партія, зареєстрована не менше, ніж п’ять років до виборів. Президентом може стати людина не молодше 40 років (в Україні віковий поріг становить 35 років). У нього не повинно бути судимостей – навіть погашених (власний Янукович Єгипту не загрожує). Крім цього, потенційний президент не повинен бути наркоманом, банкрутом або божевільним.

Вибори президента в Індонезії

Вибори президента в Індонезії

В Індонезії президента так само вибирають в ході прямих виборів. Громадяни голосують за конкретного кандидата і обирають одночасно як президента, так і віце-президента. Здавалося б, все просто, проте головна проблема полягає у висуванні кандидатів.

Право висувати своїх кандидатів на пост президента і віце-президента мають тільки ті партії або коаліції партій, які набрали на виборах в парламент не менше 25% голосів виборців.

У разі, якщо жодна партія не подолала цей поріг (як і було в 2014 році), формуються коаліції, які і висувають свого кандидата.

Вибори президента в КНДР

Вибори президента в КНДР

Так-так, а ви як думали? В Північній Кореї також проходять вибори президента, при чому кожні п’ять років. Але вони досить прості і абсолютно безальтернативні.

По-перше, скільки б людей не прийшло на ці вибори, офіційна явка в будь-якому разі складе 100%. По-друге, в бюлетені ви побачите всього одне ім’я – чинного правителя. Ніяких вам мук вибору, передвиборчих програм, метрових бюлетенів і невизначеності. Все чітко, ясно, лаконічно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

ТОП-5 СВІТОВИХ ПОДІЙ 2018 РОКУ

РЕЙТИНГ НАЙБАГАТШИХ ЛЮДЕЙ СВІТУ 2019 ЗА ВЕРСІЄЮ FORBES

ЯК ЗАРОБЛЯТИ ГРОШІ В ІНТЕРНЕТІ: ТОП-5 ПЕРЕВІРЕНИХ СПОСОБІВ

Можна поділитись з друзями:

Цитата дня

«Релігія одного століття – художня література для наступного»

Річард Докінз

Чи знали Ви, що...

Під час Першої світової війни уряд США особливим указом відніс морозиво до продуктів “життєво необхідних для підвищення морального духу солдатів”.

Подорожі

Карантин


Читайте також