Цікава та корисна інформація

Демісексуали та літромантики: 10 сексуальних орієнтацій, про які ви, можливо, не знали

10 сексуальних орієнтацій

В сучасному світі любов – це не обов’язково коли є чоловік та жінка. Теперішні Ромео не обов’язково заглядаються на Джульєтт, а Джульєтти шукають задоволення не тільки в обіймах Ромео.

І якщо ви думаєте, що людство за сексуальною орієнтацією можна поділити на три групи – гетеро-, гомо- та бісексуалів – ви помиляєтеся. Сьогодні виділяють безліч видів сексуальної поведінки, які не відносять до патології.

Сучасний сексолог Ніккі Голдштейн пояснює появу нових видів сексуальності тим, що сьогодні молодь «знаходяться в більшому контакті з собою», ніж їхні батьки. Сексуальність – це вже не спектр, а цілий мікс нескінченних можливостей, вподобань і комбінацій.

Deztop розповість вам про 10 сексуальних орієнтацій, про які ви, можливо, ніколи й не чули.

1. Сапіосексуали

Якщо вас заводить інтелект та розум, а в ваших еротичних снах фігурують Тесла та Ейнштейн, можливо, час переглянути свою орієнтацію.

Сапіосексуали вважають, що саме високий рівень інтелекту – це найсексуальнійша людська риса. Вони можуть відчувати еротичне збудження, почувши від партнера розумну думку чи в процесі інтелектуальної бесіди.

Сапіосексуали вважають, що саме високий рівень інтелекту – це найсексуальнійша людська риса.

В якійсь мірі сапіосексуалами є більшість з нас. Недавнє дослідження показало, що люди вважають найбільш сексуально привабливими партнерів, чий IQ вищий, ніж у 90% населення. Рівень інтелекту також займає почесне друге місце в списку найбільш важливих рис потенційного коханого (після доброти).

2. Цифросексуали

Цифрова епоха захопила буквально всі сфери нашого життя. Тепер за допомогою гаджетів ми можемо навчатися, працювати, здійснювати покупки і … кохатися. Це явище стало настільки поширеним, що вчені стали виділяти навіть окрему групу людей – так званих цифросексуалів.

Це люди, які будують відносини в чатах на сайтах знайомств і не поспішають переносити любов і секс в реальне життя. Сюди ж можна віднести любителів порнографії та онлайн-ігор, де гравці взаємодіють один з одним через вигаданих персонажів.

Вже зараз існують секс-роботи, які здатні не тільки задовольняти своїх цифросексуальних партнерів, а й підтримувати діалог. Нещодавні опитування показали, що 40% чоловіків в Німеччині і США не проти переспати з електронною дівчиною. І при цьому лише 16% з них готові віддати перевагу робота живій людині.

В Японії з цифровою дівчиною аніме можна не тільки сходити на побачення, а й навіть одружитися і завести сім’ю – і все це в режимі онлайн!

3. Літромантики

Ні, це не люди, які без літри спиртного в ліжку ні на що не здатні 🙂 Літромантики – це люди, які можуть любити, але не хочуть, щоб їм відповідали взаємністю. Він вибирають собі недоступний об’єкт романтичних бажань, а якщо цей об’єкт все ж закохується в літромантика, той швидко втрачає до нього інтерес.

Літромантики – це люди, які можуть любити, але не хочуть, щоб їм відповідали взаємністю.

Деякі літромантики фантазують про відносини з персонажами з книг, фільмів і телесеріалів. Словом тими, хто точно не відповість взаємністю.

Звучить дивно, однак ще раз підтверджує тезу про те, що наш спосіб взаємодії з коханою людиною не зобов’язаний відповідати чиїмось стереотипам.

4. Демісексуали

На відміно від літромантиків, яких відштовхує будь-який натяк на взаємність почуттів, демісексуали здатні відчувати сексуальний потяг, тільки встановивши глибокий емоційний зв’язок з партнером. Для них не існує кохання з першого погляду або «хімії почуттів».

Демісексуалам важливі спілкування, розуміння, дружба, які з часом можуть перерости в романтичні почуття. Хлопці та дівчата цієї орієнтації не поспішають перейти від романтичних зустрічей до ліжка, а думка про секс на першому побаченні для них огидна.

Демісексуали здатні відчувати сексуальний потяг, тільки встановивши глибокий емоційний зв’язок з партнером.

З одного боку, демісексуалам можна позаздрити: їм простіше побудувати стабільні відносини, адже з самого початку вони думають головою, а не гормонами. З іншого боку, не кожен партнер готовий чекати пару місяців, поки демісексуал вважатиме його гідним любові і сексу.

5. Пансексуали

Пансексуали відчувають сексуальний потяг, незалежно від гендерної ідентичності або біологічної статі партнера. Для них не має значення, хто перед ними: жінка, чоловік, трансгендер або небінарний. У будь-якому партнерові вони бачать насамперед особистість, а не анатомію або гендерну експресію.

В останні 5-10 років світ шоу-бізнесу (і не тільки) переживає справжній бум пансексуальності. Відкрито про свою нову ідентичність заявили актриси Майлі Сайрус, Шейлін Вудлі, актор Джош Хатчерсон, реп-виконавиця Енджел Хейз та інші.

Пансексуали відчувають сексуальний потяг, незалежно від гендерної ідентичності або біологічної статі партнера.

Сексологи поки не зійшлися в думці, чи можна вважати пансексуальність окремою орієнтацією або тільки доповненням до ідентичності. Зате підрахували, що серед пансексуалів в 5 разів більше жінок, ніж чоловіків.

6. Ресипсексуали

Ресипсексуали відчувають сексуальний потяг тільки у відповідь на бажання партнера. Якщо поруч з ресипсексуалом холодна і непристрасна людина, він теж залишиться холодним і спокійним. Цим щасливцям не доводиться відчувати муки нерозділеного кохання, адже саме від них залежить – відповісти взаємністю чи ні.

Ресипсексуали відчувають сексуальний потяг тільки у відповідь на бажання партнера.

Поняття ресіпсексуальності з’явилося приблизно 15 років тому і до сих пір не є надто поширеним. Навряд чи його можна вважати окремим видом орієнтації, але воно може допомогти точніше ідентифікувати себе або інших.

7. Аромантики

Якщо чоловік або жінка уникає зізнань у любові, красивих побачень та інших атрибутів романтичних відносин, не поспішайте вважати таку людину черствою і бездушною. Можливо, перед вами типовий аромантик, який просто не здатний на романтичні почуття.

Якщо коротко, аромантики – це протилежність романтикам. Їм не потрібні квіти, шампанське та поцілунки на березі моря. При цьому ароманик – це не якийсь безсердечний егоїст. Такі люди здатні на душевний і фізичний потяг до інших, можуть будувати міцні відносини, любити сім’ю, дітей і тварин.

Аромантики – це люди, у яких немає романтичних почуттів до кого-небудь.

“Я не сухар і не ханжа, у мене просто немає романтичних почуттів до кого-небудь. Але серце у мене величезне і вміє любити”, – розповідає аромантик Брі Ноель в інтерв’ю The Guardian.

8. Асексуали

Довший час психіатри говорили про небажання займатися сексом як про “розлад сексуальної поведінки”, але сьогодні асексуальність все частіше вважають нормою. Втім, зізнатися в цій орієнтації багато хто не поспішає через побоювання отримати ярлик “незайманого” або “старої діви”.

Асексуали – люди, які не відчувають статевого потягу до будь-кого.

З чуток, асексуалом був відомий модельєр Карл Лагерфельд, але прямо про це чоловік не сказав жодного разу.

Насправді, людей, які не відчувають статевого потягу до будь-кого, не так уже й мало. Більшість дослідників сходяться на тому, що сексом не цікавиться приблизно 1% населення Землі. Але деякі стверджують, що асексуалів в світі ще більше – близько 3%.

9. Купіосексуали

Купіосексуальність визначається як бажання брати участь в сексуальних відносинах за відсутності сексуального потягу. Перші адепти цієї орієнтації заявили про себе тільки кілька років тому, і поки соціологи і сексологи не встигли розібратися, що ними рухає.

Купіосексуальність визначається як бажання брати участь в сексуальних відносинах за відсутності сексуального потягу.

По суті, купіосексуали є асексуалами, але є між ними і важлива відмінність. Купіосексуалам подобається секс і вони із задоволенням займаються ним час від часу, хоч і не відчувають еротичного потягу до партнера.

10. Грейсексуали

Термін грейсексуальність (від англ. grey – сірий) описує людей, які не хочуть часто займатися сексом, але іноді відчувають потяг або бажання. На шкалі між сексуальністю і асексуальністю грейсексуали розташовуються посередині або ближче до одного з кінців спектра.

Грейсексуали – люди, які не хочуть часто займатися сексом, але іноді відчувають сексуальний потяг або бажання.

Важливо розуміти, що приналежність до “сірого спектру” не свідчить про проблеми в ліжку: грейсексуали просто не вважають секс настільки захоплюючим і необхідним, як наголошує на цьому масова західна культура.

Можна поділитись з друзями:

Цитата дня

«Ви отримуєте від життя лише те, що наважуєтеся попросити. Не бійтеся підвищувати планку»

Опра Уїнфрі

Чи знали Ви, що...

Неможливо стати масоном, будучи атеїстом. Первинна вимога до потенційних членів – віра в якусь вищу силу

Подорожі

Карантин


Читайте також